Багатоденна водна подорож по річці Тетерів 14-27.06.2015р.

Учні нашої школи під керівництвом Чехлова Г.А. та за сприянням МЦДЮТ (керівник походу Федорченко І.І.) здійснили багатоденну водну туристичну подорож І категорії складності по річці Тетерів за маршрутом м.Житомир-м.Радомишль-с.Кухарі

25 річниця прийняття Декларації про державний суверенітет України

16 липня 1990 року

було прийнято Декларацію про державний суверенітет України
складі депутатів Верховної Ради УРСР XII скликання (1990–1994 pp.) абсолютну більшість (239 чол.) становила компартійна частина. Однак ідея національного відродження незалежності заявляла про себе все активніше й наполегливіше устами меншості, національно-демократичної частини депутатів. Партійно-державне керівництво республіки не могло протистояти цим настроям і вперше пішло на крок, що суперечив політиці центру, який не збирався відмовлятися від диктату в ставленні до республік.
16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України, якою було проголошено наміри народу України самостійно вирішувати свою долю.
Декларація складається зі вступу (преамбули) та 10 розділів:
I. Самовизначення української нації
II. Народовладдя
IIІ. Державна влада
IV. Громадянство.
V. Територіальне верховенство
VI. Економічна самостійність
VII. Екологічна безпека
VIII. Культурний розвиток
IX. Зовнішня і внутрішня безпека
X. Міжнародні відносини
Основні положення Декларації:
– народ України становлять громадяни Республіки всіх національностей;
– закріплено державний, народний, національний суверенітети, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах;
– поділ державної влади на законодавчу, виконавчу, судову;
– виняткове право народу України на володіння, користування і розпорядження національним багатством;
– самостійність України у вирішенні питань економіки, екології, культурного розвитку, зовнішньої і внутрішньої безпеки, міжнародних відносин;
– миролюбна зовнішня політика, постійний нейтралітет;
– визнання верховенства загальнолюдських цінностей над класовими;
– гарантія права на вільний національно-культурний розвиток всіх національностей, ідо проживають на території України;
– необхідність піклуватися про задоволення національно-культурних потреб українців за межами Республіки.
Через нерішучість і непослідовність більшості народних депутатів Декларації не було надано статусу конституційного акта. У результаті вона могла залишитися планом на майбутнє, набором добрих побажань. Однак та ж обережна більшість погодилася на внесення до Конституції УРСР статті, що проголошувала верховенство законів Української РСР над союзними законами. Цей важливий крок сприяв наповненню Декларації реальним змістом.
Історичне значення Декларації про державний суверенітет України полягає в тому, що:
– суверенітет офіційно визнано необхідною умовою дальшого розвитку української нації;
– визначено основні напрямки діяльності по досягненню реального суверенітету.
Ще в часи перебування України у складі СРСР закладено основи майбутньої незалежності нашої держави, зроблено перший крок на шляху до неї.

Незабутній відпочинок у Карпатах!

Незабутній відпочинок у Карпатах!

Запрошуємо дітей віком від 12 до 17 років до  літнього наметового табору «Інший вимір» з 25.07.2015 по 07.08.2015 р.

Табір «Інший вимір» розташований в Івано-Франківській області, Верховинського району біля с. Верхній Ясенів

в мальовничому куточку Карпатських гір.

Діти розміщуються в 2-3 місних наметах в деревяних  альтанках на полонині. На території табору розміщені: їдальня, сцена, спортивний майданчик, місця загального користування, літній душ.

В ЛНТ «Інший вимір» на дітей чекають цікаві екскурсії та краєзнавчо-туристичні подорожі до ТК «Буковель», м. Верховини та м. Криворівні, підкорення найвищої гори України – Говерли, творчі майстерні, командні змагання «Козацькі розваги», дискотеки та багато інших цікавих заходів. Термін перебування в таборі  14 днів.

Для отримання путівки звертайтесь до

Центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді

Дарницького району  міста Києва.

Адреса: м. Київ, Харківське шосе,57;

тел/факс.563-05-32,563-12-00.