Я тобою, Україно, живу!

ТЕМА ПЕРШОГО УРОКУ:

«Я тобою,Україно, живу!»

Пропонуємо Вам ознайомитись з планами деяких уроків, які пройшли першого вересня:

Перший урок

Перший урок(8-А)

Перший урок(10-А)

Вітаємо

Вітаємо Коломицьку Дарину, випускницю нашої школи,  із отриманням Диплома за участь у культурно-мистецькому заході, під патронатом Києво — Печерської Лаври та вступом до коледжу ім. І.К. Карпенка-Карого.

Так тримати!!!!

Дарина Києво-Печерська

Отримання підручників учнями 2-11 класів

26-27 серпня з 10 до 14 години

Запрошуємо до школи учнів 2-11 класів для отримання підручників.

Учні, які мають заборгованості по підручниках, можуть отримати підручники на наступний навчальний рік тільки за умови повного погашення заборгованості.

14 серпня – свято Маковія або медово-маковий Спас

У народі його ще називають Першим Спасом або Спасом на воді. За давніми переказами, князь Володимир саме цього дня прийняв хрещення, тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали цей Спас «Спасом на воді».

Сьогодні досхочу їдять мед, не дарма ж Спас Медовий, а також чистять та впорядковують криниці й джерела.

За давнім звичаєм на Медовий Спас віруючі приносять у храми мед для освячення. Традиція ця пов’язана зі стародавньою настановою – перший урожай приносити Богові і лише після цього споживати самим.

Цього дня у храмах також освячують букети з трав та квітів – «маковійчики». Здавна вважається: якщо не освятити квіти на Маковія, то не буде квітнути господарство.

Серед українців свято Маковія одне з найпоетичніших і найшановніших. У дохристиянські часи цього дня вшановували Богів Спасів і освячували квіти, городину та криниці. Зрештою, прийнявши християнізовану назву, люди зберегли давні традиції і дотримуються їх до сьогодні.

Від Маковія починається Успенський піст. Він так само суворий, як i Великий (триватиме до 28 серпня – свята Успiння).

Другий Спас, або Яблучний, припадає на 19 серпня. Третій Спас найчастіше називають Післяуспінням або Хлібним Спасом і пов’язують його у народі із закінченням літа – свято припадає на 29 серпня.