До уваги батьків!

Пропонуємо Вас ознайомитись з листом, який прийшов до нас від Школи Миру:

Шановні батьки!

Згідно Резолюції Школи Миру, прийнятої 18 листопада 2015 року на конференції Федерації
всесвітнього миру, запрошуємо вас до співпраці у проекті «Центр свідомого
батьківства».

Запрошуємо вас взяти участь у розробці ідей і напрямів діяльності Центру,
заповнивши анкету.

Анкету можна заповнити онлайн за посланням https://goo.gl/tR6JZi.

Щиро дякуємо за вашу участь та сподіваємося на нашу подальшу плідну
співпрацю!

З повагою,
Оргкомітет «Школи миру»

Тиждень презентацій класів

ГРАФІК

 проведення презентацій класу

 

 

Середа

(16.03.2016)

Четвер

(17.03.2016)

П’ятниця (18.03.2016)

5 урок (початкова школа)

1-Б

2-А

2-Б

3-Б

4-А

6 урок

(5-11 класи)

 

6-А

11-А

9-Б

7-А

9-А

8-Б

8-А

5-Б

10-А

6-Б

5-А

Навчання в Чехії (інформація для батьків учнів 8-х класів)

Галерея

Направление работы КУ на Украине в 2016 году (поступление в KU в 2017г.).   Карлов Университет исходит из явлений -правил природы: 1.процент  одаренных детей  в отношении всего прироста популяции населения не зависит от жизненных условий в  стране. В отношении всей … Читать далее

Нумо, хлопці!

Галерея

Эта галерея содержит 47 фотографий.

9 березня в спеціалізованій школі № 113 відбувся конкурс «Нумо, хлопці!». Найкращі чоловіки школи змагалися у силі, спритності, гуморі та витривалості. Звичайно, всі свої перемоги чоловіки присвячують жінкам! «Нумо, хлопці!» І місце (98 балів)  9-А клас ІІ місце (93 бали) 10-А … Читать далее

9 Березня- День народження Т.Г.Шевченка

20160309_112727

Про життя та діяльність одного з найвідоміших українських діячів Тараса Григоровича Шевченка можна прочитати у будь-якому шкільному підручнику. Розглянемо ж цікаві факти про Тараса Шевченка з його біографії, деякі з яких ви вже знаєте, а деякі ніколи не зустрічали. Ми намагалися об’єктивно описати життя та особистість поета, спираючись на різноманітні факти, які віднайшли у друкованих виданнях та у всесвітній мережі, тому, якщо побачите речі, які описують видатного українського діяча не з найкращої його сторони, не сприймайте це, як образу особистості цього митця.

Будемо рухатись життєвим шляхом поета, починаючи з самого його дитинства. Отже — цікаві факти з життя Тараса Григоровича Шевченка:

 • 9 березня 1814 року у родині простих селян-кріпаків народився Тарас Шевченко, якого небезпідставно вважають основоположником літературної української мови.

Автопортрет зі свічкою

 

 • Навесні 1838-го художник Карл Брюллов викупив молодого Шевченка з кріпацтва, заплативши 2500 рублів (ці гроші Брюллов отримав з продажу портрета Жуковського). Нарешті вільний, Шевченко вирішив здобувати освіту в Академії мистецтв.
 • 1845 року Шевченко створює 12 картин, вартість яких становила 5 рублів сріблом.
 • Без участі культурних діячів Російської імперії, Шевченко, скоріш за все, ніколи б не вибрався з ролі кріпака-живописця. Так вважають деякі російські історики.
 • Тарас Шевченко був дуже різносторонньою особистістю. Не зважаючи на свої яскраві націоналістичні та патріотичні переконання, він перебував у друзях багатьох знатних росіян.
 • Крім тяги до письменництва, Шевченко володів безліччю інших талантів, один з яких оцінили художники-іконописці, до яких потрапив юний поет після смерті батьків. Там він дуже швидко освоїв початкові вміння у живописі, тому його поміщик Енгельгардт вирішив відправити Шевченка до Петербурга, щоб удосконалити майстерність свого кріпака. Там і оцінили здібності майбутнього Кобзаря тогочасні представники культури — Брюллов, Жуковський та Венеціанов. Саме вони доклали зусиль для визволення Шевченка з кріпацтва, заплативши доволі велику суму для того часу — 2500 рублів.
 • Найбільш відомою книгою Шевченка звичайно ж є «Кобзар», якій присвячено цілий музей у Черкасах (єдиний на весь світ у своєму роді). Зібрані у «Кобзарі» вірші перекладені на понад сотню мов світу. Більше ніж 8 мільйонів копій — таким був тираж книги за часів радянського союзу, а за часів життя автора перевидавалася 4 рази.
  • Перебуваючи у членстві Кирило-Мефодіївського товариства, Шевченко висував ідеї автономного статусу України та інших слов’янських держав, і столицею такої багатонаціональної держави він бачив місто Київ, а не Москву.
  • Основна освіта українського митця тривала лише два роки. Її він здобув у церковно-прихожанській школі.
  • Причиною заслання Шевченка до Оренбурга рядовим були його неприйнятні для Миколи І висловлювання. Окрім цього, поету було заборонено займатися творчістю. Однак цю заборону він ігнорував. Саме у Оренбурзі Тарас Григорович написав більшу частину своїх повістей. Це стало можливим завдяки добродушності російських офіцерів, яким підпорядковувався письменник.
  • Лише на письменництві творчість видатного українця не закінчувалася. Він захопився ліпленням та гравіруванням наприкінці свого життя.

  Останні дні свого життя Шевченко провів у Петербурзі. Поховали його на Смоленському кладовищі. Проте за день до своєї смерті, у свій день народження, 9 березня, поет попрохав свого вірного друга Григорія Честахівського, щоб у разі його смерті похорон відбувся у місті Канів. Останнє бажання видатного митця виконали лише через два роки.