Культурно-мистецька акція «Патріотичні родини. Родини за мир!»

IMG_1748 IMG_1801 IMG_1815

27 липня 2016 року у парку Позняки відбулася  культурно-мистецька акція «Патріотичні родини. Родини за мир!» за підтримки ДРДА, управаління сімї , молоді та спорту Дарницького району,  громадської організації СУВІАТО. Акція проходила під девізом : «Україна- єдина родина!».В цій акції брали участь діти та бітьки нашої школи. Було нагороджено Подяками ДРДА  та подарунками родини САХНО та АХАПКІНИХ — ДИКИХ. У святі брав участь композитор, співак, волонтер Юрій Поляков; читав свої вірші боєць «Айдару» Гузік Володимир  (позивний «Антип»).  Маких дарничан розважали учениці нашої школи Саакян Валерія та Дідківська Олена. Ведучими на святі були Коломицька Тетяна Володимирівна та Коломицька Дарина.

Всеукраїнський марш протесту проти підвищення оплати комунальних послуг

Всеукраїнський марш протесту проти підвищення оплати комунальних послуг в середу, 6 липня, стартував у центрі Києва в парку імені Тараса Шевченка. Мітингувальники вимагають економічно обґрунтованих тарифів і зниження вартості газу і води.
Представники нашої школи брали участь у цій акції також.

Делегація  Хорольського району Полтавської області підтримала акцію.

Потім гості із задоволенням відвідали Музей Родини нашої школи.

Ми раді були бачити наших друзів із Штомпелівської ЗОШ, з якою підтримуємо дружні стосунки вже протягом багатьох років.

20160706_140054 20160706_140105 20160706_141539 20160706_141554 20160706_141603 20160706_141644 20160706_142313

 

Івана Купала

У ніч з 6 на 7 липня святкуємо Івана Купала — одне з найвеселіших слов’янських свят.
Івана Купала 2016: дата, історія та традиції свята

День, коли відзначається свято Івана Купала, є одним з найпопулярніших і містичних свят серед слов’ян. Це ніч єдності з природою, незвичайних традицій, цікавих обрядів.

У наш час особливо його любить молодь за можливість весело і цікаво провести літню ніч. Хоч свято Івана Купала і є православним, для простих обивателів цей день, коли можна досхочу накупатися і зарядитися позитивними емоціями, також має велике значення.

Історія свята Івана Купала

Спочатку, цей день носив язичницький характер. День Івана Купала здавна присвячували слов’янського божества Купали і Сонцю. Раніше, ще до прийняття християнства, це свято відзначалося на Русі в день літнього сонцестояння, 22 червня.

З приходом християнства, свято приурочили до дня народження і чесного славного пророка і Предтечі, Іоанна Хрестителя і почали відзначати 24 червня. А в багатьох селах і селах свято Івана Купала називали Івановим Днем.

Час тече непомітно… і з переходом на григоріанський календар з юліанського, день, коли відзначається Івана Купала, просунувся ще далі і, з тих пір і понині, свято припадає на 7 липня. Можна зробити висновок, що своє первісне значення свято Івана Купала втратив, адже він більше не відзначається в день літнього сонцевороту. Однак у деяких європейських країнах цей день також відзначається в період з 20 по 24 червня.

Традиції свята Івана Купала

Івана Купала 2016: дата, історія та традиції свята

Іванов день багатий традиціями, ритуалами та обрядами. Незважаючи на специфічність деяких звичаїв, багато традиції дійшли і до наших днів. В цей день особлива увага приділялася природі. Символом свята було Сонце. Як стверджували селяни, в цей день активність Сонця досягала свого максимуму, після чого справа повільно йшло до зими.

З самого раннього ранку дня Івана Купала весь народ з поселень можна було зустріти на річках і озерах. Вважалося, що купання у воді у це свято очищає як тіло, так і душу. Ті ж, у кого по близькості водойм не було, відправлялися в баню. Однак далеко не всі поспішали в цей день поринути у водоймі – деякі люди вважали, що в день Івана Купала річки, озера і ставки наповнюються нечистю, яка може їх знищити.

В цей день навіть вогонь наповнювався чарівними властивостями, тому, що цілі села розпалювали багаття і молоді люди стрибали через палаючий вогонь поблизу водойм. Вважалося, що якщо перестрибнути через багаття в день Івана Купала – весь рік будуть переслідувати везіння і щастя. Ця традиція збереглася і понині в деяких селах.

Після купання всі жінки – від молоденької дівчини до літньої, навченою досвідом бабусі – вирушали в ліс на пошуки трав. Деякі збирали їх для ворожінь, хтось для обрядів, щоб потім лікуватися цими травами самої або лікувати близьких.

Особливою цінністю вважається зустріти в ніч Івана Купала цвіт папороті, який розпускається усього на кілька хвилин, потім зникає. У той час, поки прекрасна половина збирала лікувальні трави, чоловікам потрібно було зрубати невелике дерево висотою в півтора-два людських зрости.

Зрубане деревце встановлювали на місці гуляння, а дівчата прикрашали його потім квітами і стрічками. У народі таке дерево носило назву «купайла» чи «марену». В день Івана Купала прийнято було розповідати розповіді та історії, які описували чари, пов’язане з природою і рослинами. Вважалося, що завдяки рослинам (того ж квітки папороті) можна відшукати незліченні багатства, зариті скарби і так далі.

Також за допомогою деяких рослин, що володіють чудодійними властивостями, можна зцілитися. Біля багаття, влаштовували пишні гуляння з грою в пальники, безліччю обрядів та розкішним бенкетом. Однак, з приходом православної церкви, всі язичницькі обряди зазнали суворому засудженню. Незважаючи на це, деякі люди все ще продовжують їм слідувати. Згодом, усе змішалося – і релігія, і народні повір’я.

Обряди на Івана Купала Чудове свято починається рано вранці 6 липня. Зі сходом сонця бажано вмитися свіжої ранкової росою або скупатися в річці. Ця процедура позбавляє від зморшок і прищів, дає дівочій красі розкритися на повну потужність, а хлопцям обіцяє міцне тіло і здоровий дух. Якщо ж росою обприскати стіни, підлога і стеля будинку, то його покинуть такі шкідники, як таргани, мошки, міль і мурахи. На Івана Купала припадає розквіт природних сил. Тому трави в цей день володіють особливими лікувальними властивостями. Травники і травниці намагаються поповнювати свої запаси саме в цей день. Вважалося, що якщо зірвати квітку богатки, покласти під подушку і квітка через пару годин розпуститься – незабаром дівчина зустріти свою долю! Якщо ж квітка богатки зав’яне – в цьому році про заміжжя можна і не думати.

Незаміжні дівчата в ніч Івана Купала плели вінки з трав і квітів і кидали їх у воду. Вінок потрібно було плести за особливою технологією, що включає в себе 12 видів рослин. По тому, як поведе себе вінок на воді, визначали своє майбутнє жіноче щастя.

Якщо вінок потоне — в найближчий рік заміж дівчину не покличуть. Якщо вінок навіть від берега не відплив – суджений десь зовсім поруч. Якщо ж вінок поплив досить далеко, то любов прийде здалека. В ніч на Івана Купала, з 6 на 7 липня, не прийнято спати. Всю ніч молодь повинна вигнати злі сили допомогою гучних гулянь, пісень і танців.

Обов’язково палили обрядове вогнище, через яке стрибали парами і поодинці. Якщо пара молодих людей, перестрибнувши через вогнедишну»перешкоду», не розімкнула рук — будуть жити довгим і щасливим сімейним життям. Якщо руки розімкнулись — майбутнє пари вкрай туманно. Можна стрибати і поодинці. Такий обряд приманює удачу і дарує життя, повну успіху і здоров’я.