Увага: педикульоз!

Шановні батьки рекомендуємо оглянути ваших дітей на педикульоз. В разі виявлення педикульозу для лікування можна використовувати такі засоби:

Аерозолі та спреї

Серед найпоширеніших і дієвих засобів боротьби з головними вошами – аерозолі та спреї. Аерозоль «Пара Плюс» розпорошують на одяг і головні убори, шкіру і волосся. Через 10 хвилин після обробки голову миють будь-яким шампунем і загиблих паразитів вичісують густим гребінцем. 100% виводить вошей за один раз і «Паранікс спрей». Дія – 15 хвилин. Подвійна формула цього засобу блокує дихання вошей та гнид і зневоднює їх. Аерозольний препарат нового покоління «Спрей-Пакс» застосовується для лікування більш серйозного лобкового пеликульозу.

Лосьйони, емульсії, креми, гелі

Найвідоміша і досить ефективна у боротьбі з педикульозом синтетична речовина -перметрин, що викликає параліч нервової системи і загибель комах. Нині перметрин у чистому вигляді вже не застосовують. Але на його основі виготовляються «Медифокс» (5% емульсія або 1% гель), «Нікс» (1% крем разом з частим гребінцем), «Ніттіфор» (0,5% лосьйон і 1% крем).
Мінуси. «Медифокс» протипоказаний маленьким дітям, крем «Ніттіфор» не можна застосовувати вагітним і дітям до 5 років.

В аптеках продають і лосьйони проти педикульозу. Лосьйон Paranix Sensitive наноситься на сухе волосся і залишається на цілу ніч (дія 8 годин). Після цього його треба вимити і розчесати волосся густим гребінцем.
Мінуси. Досить довго і незручно.

Не треба панікувати й соромитись, а ще гірше — сварити близьких та висміювати дітей, якщо у них виявили педикульоз. Вошей може підхопити будь-хто, незалежно від дотримання гігієни.